Korisne informacije

Pročitajte detaljnije o gradu Nišu i potrebnoj dokumentaciji za Vaš put.
063/749 00 22   063/237 758

O nišu


Niš je najveći grad na jugu Republike Srbije i sedište Nišavskog upravnog okruga. Na području grada Niša je, prema popisu iz 2011, živelo 260.237 stanovnika, dok je u samom naseljenom mestu živelo 183.164 stanovnika, pa je tako po broju stanovnika Niš treći grad po veličini u Srbiji.

Niš spada među razvijene gradove Srbije i industrijski je i turistički centar od nacionalnog značaja. Kao saobraćajni čvor evropskih putnih i železničkih pravaca, sa aerodromom, lako je dostupan iz svih pravaca. Kao savremeni univerzitetski grad istovremeno je prirodni, društveni, privredni, obrazovni, zdravstveni, kulturni i sportski centar jugoistočne Srbije.


Vize

Vize

Za ulazak u Srbiju građani sledećih država NE MORAJU da imaju vizu:

Andorra, Argentina, Australia, Austria, Belgium, Bolivia, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Montenegro, Croatia, Czech Republic, Chile, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, the Netherlands, Ireland, Iceland, Italy, Israel, Japan , Canada, Cyprus, Cuba, Costa Rica, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Monaco, Germany, Norway, New Zealand, Poland, Portugal, Republic of Korea, Romania, San Marino, Seychelles, Singapore, United States of America States, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Tunisia, Vatican City, United Kingdom.

Ulazak i ostanak stranaca

Počevši od 12. juna 2010, građani Evropske unije, Švajcarske Konfederacije, Kraljevine Norveške, Republike Island, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Republike Makedonije mogu ući u Srbiju koristeći ličnu kartu i ostati do 90 dana.

Strani državljani ulaze i ostaju u Republici Srbiji, pod uslovima iz zakona o strancima, s važećom putnom ispravom u koju je uneta viza ili odobrenje boravka, ukoliko zakonom ili međunarodnim ugovorom nije drugačije određeno.

Važni telefonski brojevi

Važni telefonski brojevi

- Policija 192
- Vatrogasci 193
- Hitna medicinska pomoć 194
- Pomoć na putu 1987
- Info-centar za razna obaveštenja 19812
- Međunarodni razgovori 19011
- JP Aerodrom Konstantin Veliki - 018/4580-023
- Glavna železnička stanica Niš - 018/264-625
- Autobuska stanica Niš ekspres - 018/255-177
- Zavod za hitnu medicinsku pomoć 018/529-000
- Klinički centar Niš - centrala 018/506-900

Javni prevoz

Javni prevoz

Karta za javni autobus - 80 RSD 

TAXI
Start - 100 RSD
Gradska vožnja - 52 RSD/1km
Čekanje - 435 RSD/1h

Rent - a - bike - 100 RSD/dan
Rent - a - car - 3.450 RSD/dan

Zdravstvena zaštita

Zdravstvena zaštita

Strani državljani, kao i srpski državljani koji žive i rade u inostranstvu, za vreme boravka u Srbiji imaju pravo na hitnu medicinsku pomoć. Državljani zemalja s kojima je sklopljen međunarodni sporazum o zdravstvenom osiguranju pravo na hitnu medicinsku pomoć u Srbiji ostvaruju na osnovu potvrde svog zdravstvenog osiguranja. Oni pravo na hitnu medicinsku pomoć ostvaruju uz određene obrasce (ukoliko su oni propisani), ili na osnovu isprave kojom dokazuju da su osigurani u svojoj zemlji.

Valuta

Valuta

Zvanična valuta u Srbiji je „srpski dinar“, koji se obeležava sa RSD ili din. Inostrane valute se mogu razmeniti u svim bankama i poštama, kao i ovlašćenim menjačnicama. Dinar postoji u sledećim papirnim apoenima: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1.000, 2.000, 5.000.

Carinski propisi

Carinski propisi

Strani državljani i domaći državljani koji žive i rade u inostranstvu mogu uneti neograničenu sumu deviza, a mogu izneti sumu do 10.000 EUR. Iznos deviza koji unose prijavljuju cariniku radi dobijanja potvrde na osnovu koje ih mogu vratiti prilikom prvog izlaska iz zemlje. Mogu izneti devize koje su podigli sa svog deviznog računa u Srbiji, uz potvrdu banke. Dinare mogu unositi i iznositi do iznosa u protivvrednosti 10.000 EUR, a veća suma može se uneti samo ako su kupljeni kod strane banke uz potvrdu te banke. Ukoliko se istovremeno iznose devize, dinari i putnički čekovi, suma ne može biti veća od 10.000 EUR. Strani državljani koji žive i rade u Srbiji duže od jedne godine mogu izneti do 10.000 EUR ili putničke čekove do te sume. 

Koje su znamenitosti grada Niša ?

  1. Niška tvrđava, koja se nalazi na obali reke Nišave, u samom centru grada i najočuvanija je turska vojna građevina. Očuvane su zidine i kapije ali i sledeći objekti unutar same tvrđave: Lapidarijum-zbirka nadgrobih spomenika, Hamam, Antička ulica, Arsenal, Bali begova džamija, Barutane, Spomenik knezu Milanu Obrenoviću, Zgrada zatvora i Zgrada istorijskog arhiva.
  2. Spomenik na Čegru i Ćele kula - mesto gde se odigrala Čegarska bitka u kojoj je stradao veliki broj srpskih vojnika na čelu sa vojvodom Stevanom Sinđelićem, ali i veliki broj Turaka. Ćele kula ili kula od lobanja, jedinstven spomenik na ovim prostorima, nastao nakon bitke na Čegru. 
  3. Arheološki park Medijana, kulturno dobro od izuzetnog značaja koje potiče iz četvrtog veka naše ere. Sadrži ostatke rimske rezidencije Konstantina Velikog, rimskog cara rođenog u Nišu.
  4. Memorijalni park Bubanj - Mesto na kome je streljano preko 10.000 stanovnika Niša i južnog dela Srbije za vreme II svetskog rata. U spomen poginulima 1963. godine, podignut je monumentalni spomenik u obliku tri stisnute pesnice, rad vajara Ivana Sabolića, koji simbolizuje otpor naroda tokom II svetskog rata.
  5. Koncentracioni logor na Crvenom krstu jedan od sačuvanih fašističkih logora u Evropi koji svedoči o stradanju srpskog, romskog i jevrejskog stanovništva, danas pretvoren u Spomen-muzej.
  6. Niške crkve: crkva Sv.Trojice ili Saborni hram vredno arhitektonsko delo nastalo u vreme Turaka, crkva Sv. Pantelejmona koju je podigao Stefan Nemanja i u kojoj se 1189. sastao sa nemačkim carem Fridrihom I Barbarosom tokom krstaških pohoda, crkva Sv.Nikole, svedok burne istorije grada koja je često menjala svoju versku namenu. U neposrednoj okolini grada nalazi se manastir Svete Bogorodice u Sićevačkoj klisuri, manastir Svetog Jovana - Gornji Matejevac koji je bio stecište ustanika tokom 1841. i mnogi drugi.
  7. Ranohrišćanske bazilike sa grobnicama - se danas nalaze na pet lokacija u gradu. Najviše ih datira iz perioda IV i V veka nove ere. 
  8. Park Čair - kompleks sa sportsko-rekreativnim sadžajima i brojnim kafićima i park Svetog Save.
  9. Sićevačka klisura - je impozantan deo kanjona reke Nišave, koji se nalazi na putu prema Sofiji, 14km od Niša.
  10. Jelašnička klisura - je pravi raritet prirode koji se nalazi na 15 km od grada i 3 km od Niške Banje.
  11. Niška banja - Lekovite vode sa pet izvora Niške Banje, za koje su znali još u doba Rimljana, predstavljaju idealno mesto za odmor, rekreaciju i lečenje.
HOTELSKI SMEŠTAJ

Organizujemo hotelski smeštaj tokom trajanja stomatoloških intervencija.

TRANSPORT OD/DO AERODROMA

Prevoz od/do aerodroma, i železničke ili autobuske stanice.

DENTALNI TURIZAM

Mi razumemo specifične potrebe inostranih pacijenata! Za pacijente iz inostranstva organizujemo smeštaj i aerodromski transfer.

Dental Studio Lalić

Zakažite pregled

Popunite formu i javićemo vam se odmah.

Dental Studio Lalić
Dental Studio Lalić
Opšta ordinacija dentalne medicine

Dental Studio Lalić je stomatološka ordinacija osnovana 1993. godine sa ciljem da pacijentima iz Niša i inostranstva pruži stomatološke usluge po najvišim svetskim standardima. eprivrednik.eu
Od usluga iz ponude bismo istakli dugogodišnje iskustvo u ugradnji zubnih implantata, krunica i mostova, faseta, beljenja zuba, lečenje kanala korena zuba a naravno, u ponudi imamo i gotovo sve druge usluge koje moderna stomatologija podrazumeva.
Ako tražite stomatologa u Nišu, na pravom ste mestu! Pozovite nas - 063/749 00 22

Adresa

Strahinjica Bana BB,
P.C. Ambasador, lokal 21 18105 Niš
Radno vreme
Ponedeljak – Petak
10:00 – 18:00 h


Kontakt

Email:
dentalstudiolalic@gmail.com
Telefon: 063/749 00 22
            063/237 758
Zakažite pregled ili pitajte
 

Usluge
O nama

Ordinacija se nalazi u strogom centru grada, P.C. Ambasador, lokal spolja ka ulici.
DOBRODOŠLI !

Naši dobri partneri